Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı dikimi ve Kızlık zarı Muayenesi
Kızlık Zarı Latince adı (Hymen)Vajen girişinde bulunan ince bir doku parçasıdır. Fonksiyonu tam olarak bilinmemektedir. Bekareti simgeler.Vajen girişini belirli ölçüde kapattığı için enfeksiyonları azalttığı düşünülmektedir. Değişik anatomik yapılarda bulunabilir. İlk ilişki sırasında ya da vajene giren herhangi bir cisim veya jinekolojik muayene sırasında bozulabilir (yırtılır). Bu durumda pembe bir akıntı şeklinde veya bir yerimiz kesildiği zamanki gibi kırmızı kanama olabiliyor.

Kızlık Zarı Muayenesi
Jinekolojik masada hastanın canını acıtmadan vajen dudakları yana açılarak yapılır. Jinekologlar ve adli tıp uzmanları bunu kolaylıkla yaparlar. Bu muayene ile kızlık zarının yapısı yırtılıp yırtılmadığı (bozulma durumu) anlaşılır.Yırtılma bölgesi saat hizasına göre tanımlanır.

Kızlık Zarı ne zaman bozulduğu anlaşılabilir mi?
Yakın bir zamanda yaklaşık 7-10 gün içinde bir yırtılma olmuşsa anlaşılabilir. Daha eski olanlarda zamanını anlamak çok zordur.

Kızlık Zarı Muayenesi sırasında kızlık zarı zarar görürmü?
Kesinlikle zarar görmez ağrılı değildir.

Kızlık zarı dikimi ya da onarımı nasıl oluyor?
Kızlık zarı dikimi sosyal bir olaydır. Bunun tıbbi olarak bir anlamı yoktur. Kişiye tıbbi olarak hiçbir zararı olmaz. Amaç yeni bir ilişkide kızlık zarının yeniden yırtılıp kanamasını sağlamaktır. Bu işlem iki türlü yapılıyor. İlişkiye ne zaman girileceği belli değil ise kızlık zarı kalıcı olarak dikiliyor. Burada kullanılan dikiş materyali ve teknik ona göre uygulanıyor. Yakın bir zamanda ilişkiye girilecekse bu süre 10 günden fazla olmamalıdır. Kızlık zarı dikimi ona göre yapılabilir. Bu işlem lokal anestezi ile ya da genel anestezi ile yapılabilir. İşlem sonrasında çok az ağrı ve kahverengi akıntı olabilir. İşlem sonrası çok fazla dinlenmek, hareketsiz kalmak, banyo yapmamak, hoplamamak, zıplamamak gerekmez. Kalıcı olarak yapılan kızlık zarı dikimlerinde ilişki öncesi kontrol yaptırmak iyi olur. Ankarada kızlık zarı dikimi çok başarı ile uygulanmaktadır. Bu konuda Ankaradaki doktorların tecrübeleri çok fazladır. Yeni bir ilişki de kanama olma ihtimali yüzde yüze yakındır.

Ankarada Kızlık zarı dikim fiyatları
Bu uygulanacak teknik ve anesteziye göre değişmektedir. Ama en fazla 2.500tl. civarındadır.

Kızlık Zarı ile ilgili Merak Edilenler

kızlık zarı tamiri kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı?
İlişki sırasında anlaşılmaz. Ancak bir jinekolog ya da adli tıp uzmanı muayene ederse anlayabilir.

İlk ilişki de Mutlaka Kızlık zarı yırtılması ve kanaması olurmu?
Olmaz. Yaklaşık %30 kadında kızlık zarının yapısına bağlı olarak (Anuler yapıda) kanama olmaz. Halk arasında esnek denilen yapı. Bazen de kızlık zarı doğuştan hiç olmayabilir. O zamanda tabiki hiç kanama olmaz. Bu yapıdaki kızlık zarları dikilirse ilişkide kanama olur.

İlişki Dışında Neler Kızlık zarının bozulmasına yol açar?
Bir yerden düşme, sürtünme veya çarpma sonucu bozulması çok çok zordur. Neredeyse imkansızdır. Sert bir cisimin vajene girmesi gerekir. Jinekolojik muayenede kullanılan spekulumlar kızlık zarını bozar. Ya da masturbasyon sırasında bir cisim vajene sokuluyorsa bozar.

Kızlık zarı Bozulunca kendiliğinden iyileşir mi?
Kızlık zarı bir kere bozulunca tekrar iyileşmez.

Kızlık zarı bozulmadan gebe kalınabilir mi?
Kalınabilir. Çünki kızlık zarı vajeni tamamen kapatan bir zar değildir. Ortası zaten deliktir ve sperm geçişine izin verir.

Kızlık zarı bozulmadan kürtaj olunabilir mi?
Kızlık zarının yapısı uygun ise ve çok küçük spekulum kullanılarak yapılabilir.

Kişi kendisi kızlık zarı muayenesi yapabilirmi?
Hem fiziksel olarak çok zordur. Hem de yapıyı bilmediği için çok yanlış varsayımlarda bulunabilir.

 

 

Sorunuz

[]
1 Step 1
Sorunuz
Konu
Sorunuz
0 /
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right