1966 yılında Kayseri’de doğdum. İlkokul ve ortaokulu Kayseri’de bitirdim. Liseyi İstanbul Kuleli Askeri Lisesi’nde okudum. 1983 yılında Kuleli Askeri Lisesi’nden mezun oldum. Aynı Yıl GATA Tıp Fakültesi’ni kazandım.

Gülhane Tıp Fakültesi’nde 5. sınıf öğrencisi iken askerlik mesleğinden ayrılmaya karar verdim ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1991 yılında Tıp Doktoru olarak mezun oldum. Diyarbakırda mecburi hizmetimi tamamladım. 1992 yılında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisasına başladım.

İhtisas döneminde USMLE (Amerika’da Tıp Doktorluğu Lisans Sınavları) sınavlarını kazandım ve ECFMG sertifikası aldım. ABD’de 2 yıl “Maternal Fetal Medicine Fellow” olarak çalıştım. 1997 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldum. Uzun yıllar Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Baş asistan olarak görev yaptım. 2007 yılında Tüp Bebek Uzmanlığı sertifikasını aldım. Laparoskopik cerrahi ile ilgili birçok ameliyatı ilk olarak bu hastanede uyguladım ve bir çok asistanın yetişmesine katkı sağladım. Halen özellikle Tüp Bebek, Kısırlık (İnfertilite) ve Riskli gebeliklerle ağırlıklı olarak uğraşıyorum. Evliyim ve iki çocuk babasıyım.

Sektörel Web Tasarım Hizmetleri