Doktor Detayları
Doktor Uzm. Dr. Ahmet Bostancu
Uzmanlık Alanı Jinekoloji
Tecrübe 33 Yıl
Eğitim, Sertifikalar ve Çalışma Geçmişi
Tıp Eğitimi Gülhane Askeri Tıp Akademisi, Ankara Tıp
Çalışma Geçmişi Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Henry Ford Hospital USA
Aktif Hastaneler Güven Hastanesi, Medicana, TOBB
Sertifikalar USMLE, ECFMG, Tüp Bebek Uzmanlığı

Sosyal Medya Hesaplarım

Biyografi

1966 yılında Kayseri’de doğdum. İlkokul ve ortaokulu Kayseri’de bitirdim. Liseyi İstanbul Kuleli Askeri Lisesi’nde okudum. 1983 yılında Kuleli Askeri Lisesi’nden mezun oldum. Aynı Yıl GATA Tıp Fakültesi’ni kazandım. Gülhane Tıp Fakültesi’nde 5. sınf öğrencisi iken askerlik mesleğinden ayrılmaya karar verdim ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1991 yılında Tıp Doktoru olarak mezun oldum.

Diyarbakır da mecburi hizmetimi tamamladım. 1992 yılında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisası’na başladım. İhtisas döneminde USMLE(Amerika’da Tıp Doktorluğu Lisans Sınavları) sınavlarını kazandım ve ECFMG sertifikası aldım. ABD’de 2 yıl “Maternal Fetal Medicine Fellow” olarak çalıştım. 1997 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldum.

Uzun yıllar Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başasistan olarak görev yaptım.2007 yılında Tüp Bebek Uzmanlığı sertifikasını aldım. Laparoskopik cerrahi ile ilgli birçok ameliyatı ilk olarak bu hastanede uyguladım ve birçok asistanın yetişmesine katkı sağladım. Halen özellikle Tüp Bebek, İnfertilite ve Riskli gebeliklerle  ağırlıklı olarak uğraşıyorum. Evliyim ve iki çocuk babasıyım.

Uzmanlıklar

Tüp Bebek
0%
Riskli Gebelik
0%
Gebelik Takibi
0%
Infertilite
0%

Riskli Gebelik

Riskli gebelik, anne veya bebeğin sağlığını tehlikeye atabilecek durumları ifade eder. Bu tür gebeliklerde, anne adayının ve bebeğin daha yakından takip edilmesi ve özel tedavi yöntemlerinin uygulanması gerekebilir.

Infertilite

İnfertilite, çiftlerin istenilen bir süre boyunca düzenli cinsel ilişkiye rağmen gebe kalamaması durumudur. İnfertilite, hem kadında hem de erkekte çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir ve tıbbi yardım gerektiren bir durumdur.